Sieć stacji z mocną ofertą regionalną

oktan_sprzedaż paliw_siec stacji paliw_pomorskie_zachodniopomorskie - Kopia
Na dobry początek…miłe przywitanie.
16 czerwca 2015
oktan_stacje paliw_myjnie_pomorskie_sprzedaż paliw_
Myjnia bezdotykowa uzupełnieniem oferty stacji paliw
19 października 2015

Sieć stacji z mocną ofertą regionalną

oktan stacje_sprzedaż paliw_sklepy_produkty benedyktyńskie opactwo

“Łącznie posiadają 19 stacji na Pomorzu, w tym kilka w rejonie Słupska oraz na trasie z tej miejscowości do Trójmiasta. Mowa o niezależnej sieci stacji paliw Oktan, która niedawno nawiązała współpracę z Produktami Benedyktyńskimi, oferując swoim klientom zdrowe artykuły w standardzie premium.

Trend poszukiwania produktów premium zatacza coraz szersze kręgi, coraz więcej klientów zaczyna starannie przypatrywać się etykietom, sprawdza skład, odstawiając z powrotem  na półkę te posiadające zbyt dużą ilość konserwantów. Jak się okazuje, w potrzeby wzrastającej grupy klientów zaczęli się wsłuchiwać właścicieli stacji paliw.

Dlatego sieć Oktan działająca na Kaszubach zdecydowała się podjąć współpracę z opactwem w Tyńcu, producentem zdrowych, tradycyjnych produktów spożywczych.

– Już na dziesięciu naszych stacjach zbudowaliśmy drewniane ekspozycje, które swoim stylem przypominają meble zakonne. Regały z ciemnego drewna przyciągają wzrok klientów, a oni chętnie przeglądają nową ofertę i mają z czego wybierać – mówi naszej redakcji Mateusz Brzeski, koordynator ds. marketingu w sieci Oktan.

A wśród dostępnych na stacji produktów wymienia: ciastka orkiszowe, nalewki, piwa, soki (pomidorowe, buraczane), podpiwek, który po schłodzeniu świetnie gasi pragnienie, stając się przez to w ostatnim czasie sprzedażowym hitem. W dalszej kolejności pan Mateusz mówi kolejno o konfiturach, herbatach, kawach i słodyczach.

– Okazało się, że tradycyjna marka wraz ze swoimi specyficznymi nazwami (np. piwo pielgrzyma, galaretka rajska itp.) spotyka się z entuzjastycznymi reakcjami klientów. Jest to coś nowego, nietypowego, unikatowego – dodaje Pan Mateusz.

Sieć Oktan mocno wykorzystuje swój regionalny potencjał. Obok produktów benedyktyńskich wprowadziła do swojej oferty bogaty zestaw gadżetów regionalnych, produkowanych przez lokalną manufakturę. Wśród nich są: kubki, pocztówki, zestawy prezentowe, zabawki i inne artykuły – obowiązkowo obszywane tradycyjnym haftem kaszubskim.

– Spotykamy się z dużym zadowoleniem klientów. Okazuje się, że podróżując po Kaszubach, dopiero na naszej stacji spotkali ofertę lokalnych pamiątek, których nigdzie indziej nie mogli znaleźć. Klienci lokalni natomiast wracają do nas po tradycyjne wyroby, ponieważ nie mogą ich znaleźć w okolicznych dużych miastach. Okazało się, że trafnie rozpoznaliśmy rynek i odpowiedzieliśmy na wciąż rosnący popyt na produkty regionalne – kończy rozmowę z nami Mateusz Brzeski.

Docelowo regionalne i tradycyjne produkty będą się pojawiały na kolejnych stacjach sieci, dostosowując ofertę do lokalizacji stacji oraz typu odwiedzających je klientów. Produkty benedyktyńskie oraz pamiątki z kaszubskiej manufaktury mają szansę znaleźć się w ofercie 80 proc. stacji Oktan.”

 


Źródło: Petrolnet.pl, 11.08.2015 (zaktualizowany 11.08.2015 14:26)